6 اسفند 1391

مسابقه علوم

مولف: خانم حاج محمد علی   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
4/3

یک
بازدم خودت را بر روی سطح یک شیشه ی سرد بدم . به طوری که مه بر روی آن ایجاد شود . با این شیشه به یک لامپ روشن نگاه کن . حلقه های رنگی را که از یک نقطه ی مرکزی سفید ظاهر می شود می بینی . این پدیده را توضیح بده .

دو
در یک اتاق سه لامپ سالم وجود دارد و کلیدهای هر سه لامپ در طبقه ی بالا است . روی کلید ها شماره های 1 و 2 و 3 نوشته شده . می خواهی بدانی هر کلید برای کدام لامپ است . چه راهی را برای مشخص کردن کلید هر لامپ پیشنهاد می کنی؟
با این شرایط که :
1-تنها یک بار می توانی به درون اتاق بروی
2-درون اتاق یک صندلی وجود دارد
3-نباید هیچ لامپی را از سرپیچ جدا کرد.

تعداد مشاهده (1499)       نظرات (2)

نظرات کاربران درباره مقاله "مسابقه علوم"


1-فکر کنم تشکیل رنگین کمانی کوچک رو میدهد که نور لامپ در مقابل قطرات بخار آب به رنگ های دیگه تجزیه می شود. 2-دولامپ را روشن می کنیم ولی بین روشن کردنشان فاصله می گذاریم بعد به اتاق می رویم و برروی صندلی می رویم لامپی که داغ تر است اولی لامپی که خاموش است سومی و لامپی که نیمه گرم است دومی است. ممنون استفاده کردم!

بچه ها لطفا پاسخ هایتان را روی کاغذ نوشته و به سرکار خانم عرفانی کتبا تحویل دهید.- پشتیبان سایت

باتشكر مطالب بسيارجالب بودند!!!!!!!!!!! به خصوص مطلب دومي!!!!!!!!mer3ooooooooo

1-مثل تشكيل رنگين كمان كه درسال هاي بيش خوانديم وقتي باران مي ايد قطره هاي باران باعث مي شود كه رنگين كمان تشكيل شود اين مطلب هم مانندتشكيل رنگين كمان است وقتي بخارروي شيشه است همان اب باران حساب ميشودبراي همين وقتي نور به ان ميخوردرنگين كمان مصنوعي تشكيل ميشود. ممنون ازاين مسابقه ي جالبتون خيييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييللللللليييي جاااااااااااااااااااااااااااااااااااللب بود.

من که بلد نیستم ولی خوب بود . :0

نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
   
 
نقشه سایت