منوی سمت راست
 
 
 
  اخبار و مطالب گروه مشاوره دوره اول  
 
 
حضور خانم دکتر حسینی خواه جهت آمادگی همکاران مدرسه برای هدایت تحصیلی

شش روش مفید برای درک بهتر مطلب در هنگام مطالعه

1- خواندن بدون نوشتن: روش نادرست مطالعه است. مطالعه فرآیندی فعال و پویا است و برای نیل به این هدف باید از تمام حواس خود برای درك صحیح مطالب استفاده كرد. باید با چشمان خود مطالب را خواند، باید در زمان مورد نیاز مطالب را بلند بلند ادا كرد و نكات مهم را یادداشت كرد تا هم با مطالب مورد مطالعه درگیر شده و حضوری فعال و همه جانبه در یادگیری داشت و هم در هنگام مورد نیاز، خصوصا" قبل از امتحان، بتوان از روی نوشته ها مرور كرد و خیلی سریع مطالب مهم را مجددا" به خاطر سپرد .

2- خط كشیدن زیر نكات مهم: این روش شاید نسبت به روش قبلی بهتر است ولی روش كاملی برای مطالعه نیست چرا كه در این روش بعضی از افراد بجای آنكه تمركز و توجه بروی یادگیری و درك مطالب داشته باشند ذهنشان معطوف به خط كشیدن زیر نكات مهم می گردد. حداقل روش صحیح خط كشیدن زیر نكات مهم به این صورت است كه ابتدا مطالب را بخوانند و مفهوم را كاملا" درك كنند و سپس زیر نكات مهم خط بكشند نه آنكه در كتاب بدنبال نكات مهم بگردند تا زیر آن را خط بكشند.

3- حاشیه نویسی: این روش نسبت بدو روش قبلی بهتر است ولی بازهم روشی كامل برای درك عمیق مطالب و خواندن كتب درسی نیست ولی می تواند برای یادگیری مطالبی كه از اهمیتی چندان برخوردار نیستند مورد استفاده قرار گیرد.

4- خلاصه نویسی: در این روش شما مطالب را میخوانید و آنچه را كه درك كرده اید بصورت خلاصه بروی دفتری یادداشت می كنید كه این روش برای مطالعه مناسب است و از روشهای قبلی بهتر می باشد چرا كه در این روش ابتدا مطالب را درك كرده سپس آنها را یادداشت می كنید اما بازهم بهترین روش برای خواندن نیست.

5- كلید برداری: كلید برداری روشی بسیار مناسب برای خواندن و نوشتن نكات مهم است. در این روش شما بعد از درك مطالب، بصورت كلیدی نكات مهم را یادداشت می كنید و در واقع كلمه كلیدی كوتاهترین، راحتترین، بهترین و پرمعنی ترین كلمه ای است كه با دیدن آن، مفهوم جمله تداعی شده و به خاطر آورده می شود.

6- خلاقیت و طرح شبكه ای مغز: این روش بهترین شیوه برای یادگیری خصوصا" فراگیری مطالب درسی است. در این روش شما مطالب را می خوانید، بعد از درك حقیقی آنها نكات مهم را به زبان خودتان و بصورت كلیدی یادداشت می كنید و سپس كلمات كلیدی را بر روی طرح شبكه ای مغز می نویسد؛ در واقع نوشته های خود را به بهترین شكل ممكن سازماندهی می كنید و نكات اصلی و فرعی را مشخص می كنید، تا در دفعات بعد به جای دوباره خوانی كتاب، فقط به طرح شبكه ای مراجعه كرده و با دیدن كلمات كلیدی نوشته شده بروی طرح شبكه ای مغز، آنها را خیلی سریع مرور كنید. این روش درصد موفقیت تحصیلی شما را تا حدود بسیار زیادی افزایش می دهد و درس خواندن را بسیار آسان می كند. و بازده مطالعه را افزایش می دهد.


برنامه ی روز شنبه 13 اردیبهشت ماه

به مناسبت هفته ی مشاغل طبق برنامه اعلام شده ساعت 7:30 برنامه ای برای مادران دانش آموزان پایه سوم برگزار شد . این جلسه با سخنرانی جناب آقای دکتر میرزا بیگی با موضوع مشاوره ی تحصیلی آغاز شد سپس دانش آموزان پایه اول دبیرستان درباره مشاغل همایشی را برگزار کردند و به تفصیل برخی از رشته های دانشگاهی ، پیش نیاز ها و آینده ی شان را توضیح دادند . همچنین نمایشگاه تولیدات دانش آموزی که  در رشته های مختلفی چون ریاضی ، علوم ، هنر ، مطالعات اجتماعی ، قرآن و دینی و ... هست افتتاح شد.

به امید موفقیت روز افزون دانش آموزان در تمام مراحل زندگیشان

+عکس های مرتبط
+خلاصه صحبت های دکتر در قسمت خلاصه جلسات اضافه شد .

برنامه های انجام شده در هفته ی مشاغل
به مناسبت هفته ی مشاغل دانش اموزان دبیرستانی هر روز به معرفی رشته های مختلف در گروه های ریاضی ، تجربی و انسانی پرداختند و برخی دروس مهم و نیازمندی های رشته های هر شاخه را در دانشگاه معرفی کردند.
همچنین روی دیوار های مدرسه تراکت ها و مصاحبه هایی با رتبه های اول  هر رشته در کنکور سراسری سال 92 نصب گردید.
از دیگر برنامه های این هفته دعوت از مادران پایه سوم در روز یکشنبه 14 اردیبهشت ماه خواهد بود. در این برنامه دانش آموزان پایه سوم به همراه مادرانشان اطلاعاتی راجع به رشته های مختلف کسب خواهند کرد. 

نوجوان

 نوجوانان

 وقتی با خشونت زندگی می کنند می آموزند که جنگجو باشند.

وقتی با ترس زندگی می کنند می آموزند که بُزدل باشند.  

وقتی با تمسخُر زندگی می کنند می آموزند که خجالتی باشند. وقتی با ترحم زندگی می کنند می آموزند که به خود احساس ترحم داشته باشند.

وقتی با حسادت زندگی می کنند می آموزند که در خود احساس گناه داشته باشند. 

اما ...

اگر با شکیبایی زندگی کنند بردباری را می آموزند.

اگر با تشویق زندگی کنند اعتماد و اطمینان را می آموزند.

اگر با پاداش زندگی کنند با استعداد بودن و پذیرندگی را می آموزند.

اگر با تصدیق شدن زندگی کنند عشق را می آموزند.

اگر با توافق زتدگی کنند دوست داشتن خود را می آموزند.

اگر با تایید زندگی کنند با هدف زندگی کردن را می آموزند.

اگر با صداقت زندگی کنند حقیقت را می آموزند.

اگر با انصاف زندگی کنند دفاع از حقوق را می آموزند.

اگر با اطمینان زندگی کنند اعتماد به خود و اعتماد به دیگران را می آموزند.

اگر با دوستی و محبت زندگی کنند زندگی در دنیای امن را می آموزند.


برگزاری آزمون فاتحان مرحله هشتم

هشتمین مرحله آزمون فاتحان در دو مقطع هفتم و سوم روز سه شنبه 13 اسفند ماه برگزار می گردد. امید است با مطالعه ی دروس خود این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید.


آزمون فاتحان مرحله ی هفتم
هفتمین نوبت آزمون فاتحان در دومقطع هفتم و سوم روز دوشنبه 28 بهمن ماه برگزار می گردد.

آزمون فاتحان طرح 5

آزمون مرحله پنجم فاتحان روز یکشنبه 24 آذر ماه برای  دو پایه هفتم و سوم برگزار می گردد.
*امیدواریم در آزمون موفق باشید*طرح فاتحان 4
مرحله ی چهارم آزمون طرح فاتحان در روز دوشنبه 11 آذر 92 در مدرسه برگزار خواهد شد .این آزمون در پایه هفتم شامل دروس ریاضی ، علوم ، عربی ، دینی ، قرآن و در پایه ی سوم شامل دروس ریاضی ، علوم ، عربی ، دینی و تاریخ می باشد.

شروع مشاوره حضوری
شروع مشاوره ی حضوری با سرکار خانم قاری قرآن با تعیین وقت قبلی از تاریخ 10 آذر 92
 
   
 
نقشه سایت